Elekes Dóra – Németh Ervin A muter meg a dzsinnek színházi nevelési előadás

"Elrabolták a dzsinnek a mutert. Ott laknak az ágya alatt, a palackban, és mindig hallani lehet, amikor kijönnek, olyan érdekes, cirpelő hangjuk van, mint amikor ereszt a vizes gumimatrac. Amikor a dzsinnek elrabolják a mutert, mindenféle vicces dolgokat csináltatnak vele..."

Az előadás kiskamasz hőse igyekszik a maga nyelvén megérteni és magyarázni azt a világot, amelyben anyját – vagyis inkább csak mutert – fogva tartják az alkohol dzsinnjei. Vajon ki lehet-e szabadítani őt?

A Soproni Petőfi Színház színházi nevelési programjának előadása felsősöknek

Az előadás szerves részét képező foglalkozáson szóba elegyedünk saját dzsinnjeinkkel, körbejárjuk a "Kinek a problémája?" dilemmát, és sort kerítünk arra is, hogy játsszunk azzal a lehetőséggel: hősünk esetében a körülötte lévő embertársak közül ki és miképpen tudna segítségére lenni.

Az előadás és a foglalkozás együttes időtartama 90 perc.

Kun Fruzsina rajzai


Az előadást a szerző, Elekes Dóra és a Csimota Kiadó szíves engedélyével mutathatjuk be. 
Az adaptáció az azonos című könyv felhasználásával született, amely 2015-ben elnyerte

"Az év gyerekkönyve" díjat.
A kötet 2017-ben második kiadásban is napvilágot látott, rajzait Kun Fruzsina készítette.


Az előadás szereplői

Demeter Helga (a Soproni Petőfi Színház színművésze)
Grubits Flóra (Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium – Líceum, Sopron) 
Hegedűs Csanád (Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium – Líceum, Sopron)
Papp Zsuzsanna Cserne (Szent Orsolya Katolikus Gimnázium és Általnos Iskola, Sopron)
Pócsi Csenge (Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola, Sopron)
Scheer Félix Dominik (Árpád-házi Szent Margit Gimnázium és Általános Iskola, Kőszeg)
Szedenics Dominik (Deák Téri Általános Iskola, Sopron)
Szőke Bence (Eötvös József Evangélikus Gimnázium, Sopron)

Előadások novemberben (Sopron)

november 7., csütörtök  8.00, 9.50 Széchenyi Gimnázium
                                            14.00 Szt. Orsolya Gimnázium 
november 8., péntek     8.00, 9.50  Széchenyi Gimnázium
november 11., hétfő      8.00, 10.00, 12.00  Petőfi Ált. Isk.
november 12., kedd      8.00, 10.00  Petőfi Ált. Isk.
november 13., szerda    8.00, 10.00  Petőfi Ált. Isk.
november 14., csütörtök  8.00 Tóth Antal Ált. Isk.
                                      14.00 Szt. Orsolya Gimnázium
november 15., péntek  8.00, 10.00  Eötvös Gimnázium
november 18., hétfő   10.00, 12.00  Hunyadi Ált. Isk.
november 19., kedd  8.00, 10.00, 12.00  Hunyadi Ált. Isk.
november 21., csütörtök  8.00, 9.50, 11.50  Berzsenyi Gimnázium (Líceum)
november 22., péntek     8.00 (25. előadás), 9.50, 11.50  Berzsenyi Gimnázium (Líceum) 
november 25., hétfő    10.00  Waldorf Iskola
november 26., kedd   8.00, 10.00, 12.00  Hunyadi Ált. Isk.
november 27., szerda  8.00, 10.00, 12.00  Fenyő Téri Ált. Isk.
november 28., csütörtök   8.00, 10.00, 12.00  Fenyő Téri Ált. Isk.
november 29., péntek  8.00  Fenyő Téri Ált. Isk.

Előadások 2020. január – április

január 28., kedd  8.00, 10.00  Kőszeg, Árpád-házi Szt. Margit Gimnázium
január 29., szerda 8.00, 10.00  Kőszeg, Árpád-házi Szt. Margit Gimnázium
január 30., csütörtök  8.00, 10.00   Sopronhorpács  
                                14.00   Egyházasfalu
január 31., péntek  8.00, 10.00, 12.00  Győr, Hild Szakgimnázium

február 6., csütörtök  8.00  Sopron, Deák Téri Ált. Isk.
február 14., péntek    8.00  Harka  –  50. előadás
                                11.00  Kópháza
február 17., hétfő   9.00   Sopron, Szt. Orsolya Gimnázium
február 25., kedd  11.00, 13.00  Szombathely, Neumann János Ált. Isk.
február 26., szerda  8.00, 10.00  Bő
                             14.00  Nagycenk
február 28., péntek  8.00, 10.00  Sopron, Lackner Kristóf Ált. Isk.

március 2., hétfő  8.00, 9.50, 11.50  Sopron, Deák Téri Ált. Isk.
                          16.30  Bécs, AMAPED
március 3., kedd   8.00  Csepreg
                          11.00  Zsira
                          14.00  Pereszteg
március 4., szerda  10.00, 12.00  Mezőörs
március 5., csütörtök  8.00, 10.00  Sopronkövesd
                                14.00  Sopron, Szt. Orsolya Gimnázium (Liszt Központban)
március 6., péntek  8.00, 10.00  Hegykő
                             14.00  Sopron, Szt. orsolya Gimnázium (Liszt Központban)
március 9., hétfő   10.00 (75. előadás), 12.00 Mezőörs
március 10., kedd  14.00  Sopron, Szt. Orsolya Gimnázium (Liszt Központban)
március 11., szerda  8.00, 12.00  Pápa, Türr Gimnázium
                              10.00  Pápa, Tarczy Lajos Ált. Isk.
március 12., csütörtök  13.30  Ágfalva

április 3., péntek  14.00  Győr, Újvárosi Művelődési Ház (elmarad)

Talán nem volt elég szórakoztató? – Linda: Pócsi Csenge, Muter: Demeter Helga
Dragonics, a sárkány megjelenik az iskolában (Pócsi Csenge, Papp Zsuzsanna Cserne)
Mehetünk buszozni! (Linda: Pócsi Csenge, Dragonics: Papp Zsuzsanna Cserne)

Szereplők:

További szereplők:

1. szereposztás –
Andris – Scheer Félix Dominik
Dragonics – Szőke Bence
2. szereposztás –
Andris – Szedenics Dominik
Dragonics – Hegedűs Csanád
3. szereposztás –
Linda – Pócsi Csenge
Dragonics – Papp Zsuzsanna Cserne
Fater / Autós / Nagyapa / Jani / Napközis tanár – Németh Ervin

Alkotótársak:

Adaptáló dramaturg, rendező és foglalkozásvezető – Németh Ervin